top of page

Letní areál u Metuje

architekt

vizualizace

lokalita

Vojtěch Lichý

LICHÝ-MIZERA ARCHITEKTI

Východní Čechy

Letní areál u Metuje je výsledkem spojení krásné přírody, biotopového koupacího jezírka, ploch pro sport, grilování, odpočinek, půjčování lodiček na řece, dětského hřiště, občerstvení, letního kina a dalších možností. Cílem je vytvořit místo, které bude perfektním letním volnočasovým areálem v přírodě nedaleko od města.

 

Vzhledem k pravidelnosti biotopu je především severozápadní část areálu rozvolněna do jemných tvarů a  doplněna nízkou zelení. Kolem jezírka jsou plánována vynechaná místa v dlažbě, kde porostou menší keře a suché traviny, které tak budou tvořit plynulý přechod do přírody.

 

Východní část areálu je navržena jako multifunkční hlavní plocha, která může sloužit relaxu, sportu či letnímu kinu. Areál je možné doplnit o spoustu dalších funkcí či náplní, které mohou vzniknout z další diskuze.

 

Při jižní hranici parcely je situována nová jednopodlažní budova, dřevostavba, částečně na místě stávajících základů, s veškerým zázemím a občerstvením. Budova je dále více posunuta na východ tak, aby její čelní fasáda zachytávala večerní slunce ze západu a severozápadu. 

Více informací >

Vizualizace

bottom of page